İngiltere Çalışma Vizesi Başvurusu


Eklenme Tarihi: 2019-10-16 15:02:47

İngiltere'de çalışmak (iş yapmak) üzere yapılacak İngiltere Çalışma Vizesi başvuru türü İngiltere'ye gidiş amacına ve İngiltere'de yapılacak işin niteliğine göre değişmektedir.

İngiltere Çalışma Vizesi Başvurusu

Çalışma vizelerini genel hatlarıyla İngiltere Çalışma İzni Vizesi ve İngiltere Ankara Antlaşması Vizesi olarak ikiye ayrılabilir. İngiltere'de bir işyerinde, bir işverenin yanında İngiltere Çalışma İzni (Work Permit) ile çalışmak isteyen kişilerin başvurması gereken İngiltere Vizesi türü  Tier-2 ve Tier-5 Çalışma Vizesi'dir.

İngiltere'de serbest meslek sahibi olarak kendi işini kurma amacında olan Türk Vatandaşlarının başvurması gereken İngiltere Vizesi türü Ankara Antlaşması Vizesi'dir. İngiltere'de bulunan bir iş yerinde bir sene boyunca aynı işyerinde ve ara vermeden çalışan kişiler, aynı işyerinde çalışmalarını sürdürmek ve İngiltere'deki hayatlarını sürdürmek için başvurabilecekleri İngiltere Vizesi türü  Ankara Antlaşması Çalışan Vizesi'dir.

Tüm İngiltere Vizesi başvuruları, WorldBridge yerine Nisan 2014 tarihinden beridir İngiltere Konsolosluğu tarafından belirlenmiş Teleperformance firmasının alt şirketi olan TPContactkuruluşuna yapılmaktadır.

Firma, Türkiye (Ankara, İstanbul, İzmir, Gaziantep) ve İngiltere (Londra) ofisleri ile Birleşik Krallık göçmenlik alanında uzmanlaşan kadrosu ile her iki ülkede yapacağınız tüm İngiltere Vizesi başvurularında başvuru dosyalarının incelenmesi, eksik olan noktalarda vize başvuru sahiplerine bilgi verilmesi, sorunların çözümü noktasında yapılabileceklerin belirlenmesi, vize başvuru hazırlık sürecindeki hizmetlerin sağlanması konusunda danışmanlık sunmaktadır. Çalışma vizeleri ile ilgili detaylı bilgiler için vize danışmanlarla görüşebilirsiniz.

"İngiltere Çalışma Vizesi Başvurusu" sayfası 929 defa okundu