Uluslararası Anlaşma Alt Kategorisinde Tier- 5 İngiltere Geçici Çalışan Vizesi


Eklenme Tarihi: 2019-10-16 15:02:51

İngiltere’de belirli alanlarda kısa bir süreyi kapsayacak şekilde çalışmak isteyen kişilerin başvuru yapabileceği Tier- 5 İngiltere Geçici Çalışan Vizesinin Uluslararası Anlaşma da dâhil olmak üzere toplamda 5 alt kategorisi bulunmaktadır.

Uluslararası Anlaşma Alt Kategorisinde Tier- 5  İngiltere Geçici Çalışan Vizesi

İngiltere çalışma vizesi alt kategorilerinden birisi olan Tier 5 - İngiltere Geçici Çalışan Vizesi altında Uluslararası Anlaşma da dâhil olmak üzere toplamda 5 alt kategorisi mevcuttur. Bu kategoriler aşağıda listelenmiştir;

  • Yaratıcı ve spor dalları
  • Vakıf / Hayır Kurumu çalışanları
  • Din Görevlileri
  • Hükümet tarafından onaylanan değişim programı ( ERASMUS )
  • Uluslararası Anlaşma

Uluslararası Anlaşma kategorisialtında başvuru yapabilecek olan başvuru sahipleri şunlardır;

  • Diplomatik evlerde bulunan özel hizmetkârlar
  • Yurtdışında olan devletlerin veya uluslararası kurumların çalışanları
  • Hizmet Ticareti Genel Antlaşması (GATS) ve benzeri İngiltere ile Avrupa Birliği ya
  • Uluslararası Anlaşma Alt Kategorisindeda başka ülkeler arasındaki anlaşmalar altındaki şahıslar

Uluslararası Anlaşma alt kategorisinde Tier- 5 İngiltere Geçici Çalışan Vizesibaşvurusu olumlu sonuçlanan başvuru sahipleri 24 ay İngiltere’de kalma hakkı elde edeceklerdir. Yalnızca yurtdışında bulunan bir devletin veya uluslararası bir kurumun çalışanları her vizesinde 24 ay süreli kalma izni alıp toplamda 6 yıl uzatma başvurusu yapabilmektedirler.

İngiltere çalışma vizesi alt türü olarak değerlendirilen Tier-5 İngiltere Geçici Çalışan Vizesibaşvuruları oldukça dikkatli hazırlanması gereken başvurulardır. Bu nedenle yapılacak başvuruların bir uzman danışmanlığında yapılması hem başvurunun olumlu sonuçlanması hem de herhangi bir sebeple karşılaşılabilecek vizenin reddi durumuna itiraz ederek sonucun olumluyla değiştirilebilmesi açısından oldukça önem taşımaktadır. Firmayla irtibata geçmeniz halinde İngiltere ve Türkiye’de bulunan ofislerindeki uzman danışmanları gerek Türkiye’den yapacağınız ilk başvurunuzda gerekse de İngiltere’den yapacağınız uzatma başvurularınızda size yardımcı olacaktır. Bu İngiltere çalışma vizesi türü ile ilgili daha ayrıntılı bilgi almak ve dosyanızı İngiltere Göçmenlik konusunda uzman danışmanlarla birlikte hazırlamak için İngiltere Vizesi Danışmanlık Hattı vasıtasıyla firmayla iletişime geçebilirsiniz.  

"Uluslararası Anlaşma Alt Kategorisinde Tier- 5 İngiltere Geçici Çalışan Vizesi " sayfası 1331 defa okundu